Естонія вийде з пропозицією до ЄС про зниження цінової стелі на російську нафту

Головна > Політика > Естонія вийде з пропозицією до ЄС про зн...
Author

Марія Куренко

06.01.2023, 11:13
Shares

3

Views

1 258

Естонія звийде з пропозицією до ЄС про зниження цінової стелі на російську нафту
CENSOR.NET

Глава естонського МЗС Урмас Рейнсалу заявив, що слід ще сильніше знизити чинну максимальну ставку цін на російську нафту.

Про це пише Укрінформ із посиланням на Postimees, інформує Інфокурс.

"Ми бачимо, що ця (діюча – ред.) цінова стеля спрацювала, вона не викликала жодної глобальної паливної кризи. Отже, з нашого боку буде розумно зробити крок і клопотати про те, щоб знизити цю цінову стелю в 60 доларів за барель, оскільки реальна ціна на російську нафту зараз нижча за цю цінову стелю", - сказав на пресконференції уряду Рейнсалу.

Як зазначив глава естонського МЗС, "якщо ми хочемо тиснути на росію, цінова планка має бути нижчою за ринкову ціну".

Рейнсалу також повідомив, що на пропозицію Естонії та Польщі досягнуто домовленості регулярно переглядати цінову планку і вперше така процедура буде проведена в середині січня. Зокрема, буде розглянута пропозиція знизити цінову планку, наголосив міністр.

Крім того, за його словами, Естонія дотримується тієї позиції, що західні країни мають знайти правові способи використовувати заморожене російське майно, зокрема, резерви російського центробанку для підтримки України. За словами міністра, «допомога, надана всім західним світом за минулий рік, суттєво менша за заморожені активи».

Нагадаємо: Запровадження стелі цін на російську нафту покликане обмежити доходи бюджету росії від продажу енергоресурсів, завдяки чому РФ буде позбавлена значної частини грошових ресурсів для продовження фінансування ведення війни проти України.

З 5 грудня країни G7 у відповідь на агресію проти України заборонили надання низки послуг, включаючи судноплавне страхування та торгове фінансування, повʼязані з морськими перевезеннями нафти російського походження. При цьому від ембарго звільняються постачання нафти за ціною 60 доларів за барель і нижче.

Такі ж обмеження для російських нафтопродуктів набудуть чинності 5 лютого 2023 року. Поки що гранична ціна на них не оголошена.

США заборонили імпорт нафти з росії ще у березні.

У США вважають, що дозвіл глобальних закупівель на рівні цінової межі або нижче призведе до того, що інші покупці прагнутимуть такої ж знижки, що зрештою зменшить дефіцит на ринку, знизить глобальні базові ціни і змусить росію робити додаткові знижки на свій експорт, а це врешті-решт зменшить загальний дохід росії.

Як повідомляло Reuters, видобуток нафти в Росії зріс напередодні ембарго та цінових обмежень. Утім, джерела агенства вважають, що видобуток нафти в росії може впасти на 500 000 – 1 млн барелів на добу на початку 2023 року після заборони ЄС.

На думку експерів KSE Institute, запровадження граничного рівня цін також вплине на доступ рф до західних послуг з транспортування нафти та страхування танкерів. Автори документа припускають, що танкери, застраховані структурами, що входять до Міжнародної групи клубів взаємного страхування, припинять транспортування російської нафти, яку будуть намагатися продати вище граничної ціни. При цьому у жовтні 2022 року за допомогою подібних танкерів здійснено транспортування 75% російської експортованої нафти.

Нафта – найважливіша сировина для рф. Дохід від її продажу традиційно сягає понад 60–70% всіх експортних надходжень від енергоресурсів.

Наприкінці грудня путін підписав указ про заходи у відповідь на введений деякими країнами механізм стелі цін на російську нафту. Документ забороняє продавати нафту та нафтопродукти, якщо контракти передбачають верхню цінову межу (price cap).

Указом забороняється постачання російської нафти та нафтопродуктів іноземним громадянам та компаніям, якщо у контрактах "прямо чи опосередковано передбачається використання механізму фіксації граничної ціни".

Заборона набуває чинності 1 лютого 2023 року. Указ також передбачає заборону на поставку нафтопродуктів, але відповідну дату має визначити уряд.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити