Енергоатом застрахував усі атомні станції України на понад 5 млрд грн у випадку ядерного інциденту

Головна > Економіка > Енергоатом застрахував усі атомні станці...
Author

Марія Куренко

11.07.2023, 13:10
Shares

2

Views

730

Энергоатом" запустил в работу в энергосистеме Украины новые мощности по  производству чистой электроэнергии - GreenDeal
greendeal.org.ua

НАЕК "Енергоатом" у червні поточного року уклав договір страхування на понад 5 млрд грн щодо шкоди внаслідок ядерного інциденту на всіх чотирьох атомних станціях України.

Про це повідомила НАЕК "Енергоатом" , інформує Інфокурс.

"У відповідному договорі, зокрема, зазначається, що страхове покриття по Запорізькій АЕС надається з відкладальною умовою після звільнення станції від окупантів, оскільки наразі вона не контролюється Україною та єдиним легітимним оператором – ДП "НАЕК "Енергоатом".

У компанії зазначили, що "Енергоатом" не контролює дії окупантів та не здійснює управління реакторними установками відповідно до вимог українського ядерного законодавства, а відтак і не може нести відповідальність за всі ядерні ризики, які можуть виникнути на окупованій ЗАЕС.

Щодо інших вітчизняних атомних електростанцій, які працюють на підконтрольній Україні території, страхування за ядерну шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок ядерного інциденту, діє повною мірою. Подібні виключення щодо воєнних причин ядерних інцидентів діяли і в попередніх страхових угодах Енергоатома, та є стандартною світовою практикою.

У компанії наголосили, що дотримуються усіх вимог національного та міжнародного законодавства щодо страхування цивільної відповідальності за заподіяну ядерну шкоду та роблять усе можливе для запобігання настання страхового випадку в умовах збройної агресії рф проти України та захоплення країною-терористкою найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції.

Також у "Енергоатомі" підкресили, що відповідно до норм чинного законодавства, не підлягають обов’язковому відшкодуванню випадки заподіяння ядерної шкоди внаслідок ядерного інциденту, який спричинений, зокрема, воєнними діями, збройними конфліктами, громадянською війною, повстаннями, політичними або громадянськими заворушеннями, страйками, терористичними актами.

Нагадаємо: 22 червня 2023 року Президент Володимир Зеленський заявив про мінування російськими військами Запорізької АЕС та плани Росії влаштувати на ній теракт.

Раніше МАГАТЕ повідомляла, що їй відомо про повідомлення про розміщення мін та інших вибухових речовин на території і навколо ЗАЕС.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Військові РФ у передмісті Херсона атакували дроном ремонтну бригаду, є поранений

Сьогодні вранці окупанти обстріляли центральну частину м.Херсон.

16.07.2024 - 10:54

Arrow
Theme

Війна

Російські дрони поцілили по дорогам у Золочеві та Куп’янську 

У селі Богуславка Борівської громади внаслідок обстрілу КАБ горіли 3 господарські споруди. Постраждав 21-річний чоловік.

15.07.2024 - 09:50

Arrow

Вас це може зацікавити