Енергетична безпека України є невід'ємною складовою безпеки євроатлантичного регіону - Макагон
Гарантоване збереження фізичного транзиту газу через територію України обсягом щонайменше 45 млрд кубометрів на рік є одним із важливих моментів, щоб не дозволити Росії застосовувати зброю проти України або Європи.
Про це заявив голова Оператора ГТС України Сергій Макогон.
"Енергетична безпека України є невід'ємною складовою безпеки євроатлантичного регіону - саме цю ідею я пояснював партнерам України на засіданні Політичного комітету альянсу з енергетичної безпеки", - написав він у фейсбуці після засідання Політичного комітету НАТО з енергетичної безпеки та двосторонніх зустрічей із представниками країн-членів альянсу в Брюсселі.
Іншими важливими кроками Макогон назвав відсутність будь-яких винятків на застосування норм Третього енергетичного пакета для "Північного потоку-2" і дотримання ринкових, а не геополітичних принципів діяльності - без штучного створення "вузьких місць" і без необґрунтованого бронювання потужностей, з прозорим тарифоутворенням.
Голова ОГТСУ наголосив, що Україна ніколи не була єдиною мішенню в багаторічній гібридній війні Росії.
"Наслідки дій "Газпрому" вже відчули на собі і країни НАТО. Основні цілі агресора - послабити безпеку України, створити розкол у ЄС і підірвати засади трансатлантичного союзу", - вважає Макогон.
Він також зазначив, що, незважаючи на газову кризу в Європі та зростання ціни до рекордно високих 1900 доларів за 1000 куб. м, наразі "Газпром" транспортує через ГТС України навіть менше за законтрактовані обсяги (менше ніж 109 млн куб. м за добу), тоді як Україна пропонує додаткові потужності у 80 млн куб. м за добу.
Нагадаємо: Догвір, що було підписано між "Нафтогазом" і "Газпромом" на організацію транспортування, транспортна угода між НАК і новим оператором ОГТСУ, а також міжоператорська угода між ОГТСУ і "Газпромом", передбачають,що транзит у 2020 році становитиме щонайменше 65 млрд куб. м російського газу, що в добовому обчисленні становить 178 млн куб. м. У 2021-2024 роках транзит становитиме по 40 млрд куб. м.
Оплата таких обсягів є гарантованою навіть у разі меншого прокачування через ГТС України. Водночас, зниження транзиту, яке не суперечитиме контракту за умови продовження оплати потужностей, створює технічні проблеми для української сторони.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44