Доповідь Генсека ООН підтверджує факти порушення прав людини з боку окупантів у Криму – МЗС
МЗС України зазначило, що розглядає третю доповідь Генерального секретаря ООН щодо ситуації в Криму як продовження зусиль міжнародного співтовариства з деокупації півострова, які знайшли своє відображення в Декларації учасників Кримської платформи.
Про це йдеться у коментарі МЗС.
У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що доповідь була підготовлена на виконання схваленої за ініціативи України однойменної резолюції Генеральної Асамблеї ООН 75/192.
"Доповідь чітко визначає Російську Федерацію як державу-окупанта, а її "органи" на території тимчасово окупованого українського півострова - як "окупаційну владу". Генсекретар ООН підтверджує багаточисленні факти тортур, зокрема із застосуванням сексуального насильства, незаконних арештів, свавільних затримань, насильницьких зникнень, порушення свободи віросповідання, висловлювання, мирних зібрань з боку Федеральної служби безпеки та інших органів російської окупаційної адміністрації. ", - зазначається в коментарі.
Зокрема зазначаеться, що Російська Федерація продовжує грубо порушувати міжнародне право та незаконно засуджує громадян України, переміщує незаконно затриманих громадян України з тимчасово окупованого півострова на територію Росії.
Українські дипломати привернули увагу до того, що Генеральний секретар ООН вкотре закликав Російську Федерацію припинити грубі порушення прав людини та дотримуватися усіх своїх зобов’язань у відповідності до міжнародного гуманітарного права та прав людини.
Окрім того, в Доповіді констатується, що Росія продовжує ігнорувати вимоги резолюції Генасамблеї ООН 75/192 та не надає доступ для Моніторингової місії ООН з прав людини до тимчасово окупованого Криму, а засоби масової інформації переслідуються та караються навіть за друк тексту доповідей Генерального секретаря ООН про ситуацію з правами людини на півострові в умовах російської окупації. Таку поведінку в МЗС назвали "ганебною та недостойною" для держави-члена ООН.
"Закликаємо міжнародне співтовариство до посилення тиску на державу-окупанта. Масові порушення прав і свобод людини, міжнародного права, зокрема гуманітарного, знайдуть відображення у резолюції ГА ООН, яка буде внесена Україною за підтримки партнерів восени цього року на 76-й сесії Генасамблеї", - резюмували у зовнішньополітичному відомстві.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44