Доплати і відпустки військовим - ухвалено в цілому законопроєкт №9342

Головна > Закон > Доплати і відпустки військовим - ухвален...
Author

Назар Лазебний

28.06.2023, 15:22
Shares

0

Views

550

Доплати і відпустки військовим - ухвалено в цілому законопроєкт №9342

varta1.com.ua

Верховна Рада ухвалила, 311 голосаминардепів, у другому читанні та в цілому законопроєкт №9342 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану"

Про це повідомив нардеп від фракції "Голос" Ярослав Железняк, інформує Інфокурс.

До другого читання в документ була внесена низка змін.

Згідно законопроєкту:

  • Під час дії воєнного стану військовослужбовцям щомісячно виплачуватиметься додаткова винагорода від 30 000 до 100 000 грн пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань.
  • Військовослужбовцям строкової служби встановлюється виплата у 6000 грн на місяць пропорційно часу проходження військової служби.
  • Відпустки для військових: до 30 днів щорічна + до 10 днів за сімейними обставинами. Для курсантів – до 10 днів зимової + до 20 днів літньої.
  • Не допускаються до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки. Мінімальний термін такої підготовки – не менше одного місяця.

За словами Железняка, у законопроєктіі в порівнянні з першим читанням з'явилися зміни щодо

  • поранених, які визнані непридатними до військової служби та зараховані у розпорядження відповідних командирів – два місяці отримуватимуть виплати за останньою займаною посадою, з третього місяця і до закінчення розпорядження додаткова виплата передбачена у розмірі 20 100 грн.
  • Померлим внаслідок поранення передбачена одноразова виплата у розмірі 100 000 грн. Тяжко пораненим на лікуванні, полоненим та зниклим безвісти щомісячна додаткова винагорода передбачена у 100 000 грн.
  • Мінімальний поріг доплати для інструкторів – 15 000 грн.
  • Щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів. Безперервна відпустка на лікування – не більше 4 місяців.

Нагадаємо: З 1 лютого 2023 року змінився порядок виплат доплат військовим. Тепер вони безпосередньо залежать від районів перебування воїнів, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань.

10 квітня Верховна Рада проголосувала за повернення доплати в 30 000 грн для українських військових, які перебувають поза місцями бойових дій.

16 квітня до Верховної Ради внесено проєкт постанови, який блокує підписання спікером парламенту законопроєкта №8312 про повернення доплат у 30 000 грн військовим у тилу. Документ зареєстрував народний депутат від фракції «Голос» Володимир Цабаль.

2 травня до Верховної Ради надійшов лист від силового блоку щодо оплати праці особового складу. У ньому пропонується до кінця травня розробити новий законопроєкт.

30 травня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №9342.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Вночі російські загарбники вгатили ракетою по Кривому Рогу  та обстріляли Нікопільщину

Наслідки атаки уточнюються. Втім, відомо, що минулося без жертв.

01.12.2023 - 09:28

Arrow
Theme

Міжнародне

Ізраїль і ХАМАС подовжили перемир'я ще на один день

В Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) підтвердили подовження паузи у бойових діях.

30.11.2023 - 11:42

Arrow

Вас це може зацікавити