До КСУ спрямували подання щодо правомірності призначення міністра освіти Шкарлета
Парламентська фракція партії "Голос" зібрала понад 45 необхідних підписів народних депутатів для звернення до Конституційного суду з приводу процедури призначення міністра освіти і науки.
Про це повідомила заступник голови партії "Голос" Інна Совсун.
"Ми відправили подання до Конституційного Суду, підписалися 46 депутатів від фракцій "Голос" і "Європейська солідарність", а також декілька мажоритарників, які є позафракційними. Депутати з інших фракцій, зокрема від "Слуги народу", відмовилися підписувати його, але це не критично, тому що 46 підписів цілком достатньо", - розповіла депутатка агентству "Інтерфакс-Україна".
У Конституційному суді підтвердили, що отримали подання.
"До Конституційного Суду України 5 березня 2021 року надійшло конституційне подання 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Верховної Ради України «Про призначення Шкарлета С.М. Міністром освіти і науки України» від 17 грудня 2020 року № 1119-ІХ. Автори клопотання просять визнати неконституційною вказану Постанову "у зв’язку з порушенням встановленої Конституцією України процедури її прийняття", - зазначили у КС.
Як повідомляв раніше ІК, Офіс генерального прокурора відкрив кримінальну справу про кнопкодавство під час голосування в ВР за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.
"Це кримінальний злочин, передбачений статтею 364-2 Кримінального кодексу України. Розслідування цього злочину доручено провести Державному бюро розслідувань. Передані Офісу генпрокурора матеріали свідчать про те, що карта депутата від "ОПЗЖ" Григорія Суркіса проголосувала "за", хоча його не було в залі Верховної Ради", - зазначалося в повідомленні.
Державне бюро розслідувань викликало на допит чотирьох народних депутатів у цій справі Інну Совсун, Ярослава Железняка, Наталю Піпу та Ольгу Стефанішину.
Нагадаємо: Шкарлет був призначений мінімальною кількістю голосів, тобто кожен голос був вирішальний. Після цього фракція "Голос" заявила про кнопкодавство. За словами Ярослава Железняка, відомо щонайменше про чотири випадки неперсонального голосування.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44