Данія та Нідерланди не поставлятимуть Leopard Україні

Головна > Бізнес > Данія та Нідерланди не поставлятимуть Le...
Author

Марія Куренко

15.02.2023, 17:39
Shares

3

Views

492

Данія та Нідерланди не поставлятимуть Leopard Україні

uatv.ua

Нідерланди та Данія оголосили, що не постачатимуть Україні танки Leopard 2, Фінляндія та Швеція ще не визначилися.

Про це пише німецька газета Die Welt із посиланням на відповідь на запит у європейських столицях.

Премʼєр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявляв раніше, що його країна може надати 18 орендованих у Німеччини Leopard 2, які використовувалися голадсько-німецьким батальйоно, на цей час танки не доступні для України.

"Рішення ухвалили під час тісних консультацій між Нідерландами та Німеччиною", - заявив він.

На запит Die Welt данські урядові кола теж заявили, що країна, яка володіє 44 танками Leopard 2A7, не братиме участі в "танковій каоліції".

Компенсацією Нідерландів і Данії за відмову від участі в коаліції буде фінансовий внесок у ремонт 100 танків Leopard 1, що знаходяться на промислових складах Німеччини.

Інфографіка Die Welt

Стосовно Фінляндії, що має арсенал із 200 танків Leopard 2 і яка довгий час вважалася важливою частиною "танкової коаліції" поки що немає повної ясності, як заявив речник у відповідному відомстві країни дискусія, щодо участі в коаліції ще триває. Однак зараз зʼявилися ознаки того, що країна не хоче постачати танки, допоки не вступить до НАТО. Те саме стосується і Швеції. Стокгольм теж ймовірно відмовляється від поставок Leopard до приєднання до Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо: 14 лютого, у Брюсселі пройшло засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн", дев'яте за ліком.

Головні питання порядку денного, як повідомляв раніше Резніков, захист українського неба, у тому числі – через залучення авіаційної платформи; розбудова "танкової коаліції"; формування запасу міцності по боєприпасах; тренінгові програми для українських воїнів; стабільність підтримки – логістика, обслуговування, ремонт, практична реалізація «Військового шенгену».

За підсумками зустрічі голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі зауважив, що партнери у форматі "Рамштайн" змогли акумулювати для України велику допомогу.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити