Ціна на газ у Європі впала до показника 2021 року
Ціна на газ у Європі впала до рівня, який останній раз спостерігався до того, як Росія почала скорочувати постачання у 2021 році.
Це дає надію на те, що енергетична криза, що охопила регіон останні роки добігає кінця, пише Financial Times.
Сильний імпорт скрапленого природного газу, тепла погода та скорочення попиту внаслідок високих цін останніми роками допомогли зберегти запаси газу в підземних сховищах ЄС на історично високому рівні протягом цієї зими, що чинило тиск на ціни.
Ціна TTF, яка є європейським еталоном, у пʼятницю, 23 лютого, впала до 22,53 євро за МВт·год, найнижчого рівня з травня 2021 року,і спостерігається третє щотижневе зниження поспіль. Влітку 2022 року європейські ціни на газ досягли піку, піднявшись до понад 300євро за МВт·год.
Узгоджені зусилля країн ЄС щодо обмеження попиту, а також значний імпорт СПГ з таких країн, як США, та послідовні теплі зими допомогли полегшити кризу постачання газу до Європи.
За даними Європейської комісії, частка трубопровідного російського газу, на який припадало 40% постачань ЄС до вторгнення, впала до 8%.
За інформацією галузевої організації Gas Infrastructure Europe, станом на середу газові сховища ЄС були заповнені на понад 64%, що є рекордним показником для цього часу.
Нагадаємо: Європейські ціни на газ досягли піку влітку 2022 року, в якийсь момент піднявшись до більш ніж 300 євро за МВт·год, оскільки Росія ще більше скоротила свої поставки до регіону після вторгнення в Україну та використала свої запаси газу як зброю.
За словами аналітиків, рішення зберігати газ в українських ПСГ допомогло енергетичним групам та трейдерам вилучати лише відносно невеликі обсяги зі сховищ у Європейському Союзі, що дало змогу зберегти низькі ціни на газ і полегшити поповнення запасів.
До того ж європейським трейдерам вдалося заробити близько $320 млн завдяки зберіганню газу в підземних газових сховищах України.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44