Чотири країни матимуть винятки з нафтового ембарго росії
Деякі країни отримали певні винятки із прийнятої заборони на імпорт Євросоюзом нафти та нафтопродуктів із росії. Винятки зокрема стосуються Болгарії, Угорщини, Чехії та Словаччини. Єврокомісія проведе моніторинг аби визначити, скільки країнам потрібно часу на адаптацію.
Угорщина отримала винятки з нових санкцій проти Росії заявив премʼєр-міністр країни Віктор Орбан.
"Ми підписали угоду, яка передбачає, що ті країни, які отримують нафту через нафтопровід, можуть продовжувати керувати нею на старих умовах, – цитує слова Орбана Hungary Today.
Як повідомляє Btv з посиланням на премʼєр-міністра Болгарії Кіріла Петкова, Болгарія отримала виняток щодо ембарго на російську нафту до 2024 року. Виняток буде детально розписаний у висновку, який опублікують за 2-3 дні, сказав Петков.
"Насправді ми будемо єдиною країною, яка має доступ до портів, але для якої буде зроблено послаблення через те, що наша нафтопереробна промисловість розрахована на роботу з російською нафтою", — пояснив Петков.
Чехія отримає 18 місяців на адаптацію, повідомив премʼєр-міністр Бельгії Олександр Де Кроо. Словаччина зможе отримувати нафту з рф морем, якщо виявиться, що отримати її іншим шляхом неможливо. Іншим країнам, таким як Угорщина, потрібен час для перенастроювання НПЗ, повідомляє Форбс-Україна.
"Ми не встановлюємо певних термінів. Буде моніторинг з боку Єврокомісії, щоб переконатися, що це не займе надто багато часу", — Кроо.
Нагадаємо: Єврокомісія розробила оновлений проєкт шостого пакета санкцій у відповідь на війну в Україні. Лідери ЄС домовилися на саміті в Брюсселі про часткове ембарго на постачання російської нафти. Під санкції потраплять понад дві третини імпорту нафти з РФ. Заборона не стосуватиметбся постачання нафти трубопроводами, зокрема нафтопроводом "Дружба"
Запровадження санкцій ЄС потребувало схвалення всіх його 27 країн-членів. Проте, уряд премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана блокував його, посилаючись на велику залежність від російської нафти. Також проти повного ембарго через залежність від російських поставок виступали Болгарія, Чехія та Словаччина.
30 травня стало відомо, що ЄС прибрав із шостого пакета санкцій заборону імпорту нафти трубопроводами. Виключити з ембарго постачання нафти трубопроводом "Дружба" було запропоновано, щоб дати Угорщині, Чехії, Словаччині та іншим країнам, які не мають виходу до моря, адаптуватися до заборони. Через нафтопровід "Дружба" у 2021 році Росія постачала в ЄС 720 000 барелів нафти щодня, тоді як морськими шляхами – 1,57 млн барелів на день.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35