Чому потрібно фільтрувати питну воду: 3 основних причини, щоб придбати фільтр
Водопровідна вода непридатна до споживання, тому що перед потраплянням до кінцевого споживача вона тече по забрудненим трубам та проходить хлорування. Тому перед вживанням її рекомендують кип’ятити, щоб знищити хлор, надлишкові солі та інші шкідливі компоненти.
Через те що кип’ятіння займає багато часу та погіршує природний смак, краще зручна та ефективна альтернатива. Достатньо купити фільтри для питної води, після проходження по яких речовина звільняється від зайвих елементів. В інтернет-магазині Aqua-Life можна придбати фільтрувальні системи, які сприятимуть отриманню чистої смачної води.
Шкідливість водопровідної води
Воду, яка тече по водопровідним трубам в наших квартирах та приватних будинках, краще не вживати без обробки. Це пов’язано з наступними причинами:
- Велика кількість хлористих сполук у складі. Водопровідну воду дезінфікують хлором для знищення патогенних мікроорганізмів. Але хлор сам по собі шкідливий для організму, оптимальна його кількість не має перевищувати 0,5 мг на літр води.
- Надлишкова наявність солей, заліза та інших мікроелементів. Через ці компоненти вода стає жорсткою. Така речовина призводить до накопичення накипу всередині пральних машин, водонагрівачів та виводить техніку з ладу. Для людського організму жорстка вода також шкідлива.
- Потрапляння каналізаційної води. Водопровідні та каналізаційні труби розділені, але через зношування магістралей непридатна до вживання каналізаційна вода може потрапляти у водопровід.
В більшості домів водопровідні труби десятиліттями не проходять оновлення. Всередині магістралей накопичується іржа, накип, бактерії, які потім виходять з крана разом з водою. Тому елементарна фільтрація — це насамперед піклування про своє здоров’я.
Як правильно очищати
Сучасні фільтрувальні системи сприяють ефективному очищенню водопровідної води від патогенних мікроорганізмів та шкідливих речовин. Для квартир та приватних будинків, підключених до централізованого водопостачання, використовують наступні різновиди фільтрів:
- фільтри-глечики;
- багатоступеневі проточні системи;
- системи зворотного осмосу.
Вибір того чи іншого різновиду залежить від кількості води, яка потрібна для щоденного використання, рівня її якості та сфери застосування (пиття, приготування їжі, прання тощо). Фільтри-глечики є найпростішим та компактним рішенням. Всередині них знаходиться картридж, який затримує шкідливі речовини. Такий пристрій підходить для фільтрування декількох літрів води, яка забруднена несуттєво.
Ефективнішими є проточні фільтри, які складаються з трьох колб. Система інтегрується безпосередньо до водопровідної системи, тому з крана буде текти вже очищена вода. Вона проходить три етапи очищення (в кожній колбі) – від великих домішок (пісок, іржа), від жорстких компонентів (нейтралізація іонів металів) та від хлористих сполук (фільтрація активованим вугіллям).
Система зворотного осмосу пропускає через себе виключно молекули води. Всі інші нітрати, солі, метали та хлор повертаються назад до водопроводу. Конструкція оснащується баком, який вміщує певну кількість очищеної води. Це дозволить не чекати на завершення фільтрації, а одразу насолоджуватись чистою рідиною.
Після того як рідина пройшла через фільтри для питної води, вона стає придатною до споживання без кип’ятіння. Важливо підібрати рішення залежно від щоденних потреб та рівня забрудненості води. Слід зазначити, що після фільтрації не можна отримати мінеральну або артезіанську воду з природних джерел. Це просто буде гарна і чиста рідина, але без насичення мінералами.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
Місія МВФ відклала роботу у Росії через "технічну неготовність", але РФ готова її прийняти.
18.09.2024 - 12:25
Закон
Напередодні до тексту законопроєкту додали підвищення податку на банки.
17.09.2024 - 15:01