Білоруський Мінфін провів виплати за євробондами в нацвалюті та наблизився до дефолту
Білорусь у вівторок провела платіж за єврооблігаціями Belarus-2027 у білоруських рублях у загальній сумі склала 22,9 млн доларів еквіваленті.
Про це йдеться в повідомленні яке оприлюднив білоруський Мінфін, інформує Інфокурс.
Раніше уряд Білорусі заявив, що виконуватиме боргові зобовʼязання щодо єврооблігацій у білоруських рублях, бо не може провести платежі в інвалюті у звʼязку із західними санкціями.
"З урахуванням даних обставин з метою неухильного дотримання прийнятих Республікою Білорусь зобов'язань щодо єврооблігацій 28 червня 2022 року прийнято спільну постанову Ради Міністрів Республіки Білорусь та Національного банку Республіки Білорусь №413/15 "Про зміну постанови Ради Міністрів Республіки Білорусь та Національного банку Республіки Білорусь від 6 квітня 2022 р. № 212/10". Дане рішення передбачає перерахування Міністерством фінансів, у рамках виплат з єврооблігацій, за рахунок коштів в іноземній валюті сум у білоруських рублях на рахунки, що спеціально відкриваються у ВАТ "АСБ Беларусбанк", - йдеться у повідомленні білоруського Мінфіну.
Кошти перераховані на спеціальні рахунки у ВАТ "АСБ Беларусбанк". Новий порядок передбачає відкриття спеціальних рахунків в "Беларусбанку", доступ до яких матиме платіжний агент – Citibank (Лондон).
Citibank повідомив, що отримав виплати, але не уточнив деталі щодо подальшого їх розподілу, зазначили у Мінфіні.
У відомстві також повідомили, що постанова також дає право Міністерству фінансів виконувати зобов'язання перед власниками єврооблігацій за їх згодою на альтернативній основі, у тому числі шляхом заміни боргових зобов'язань щодо єврооблігацій на боргові зобов'язання з державних цінних паперів, розміщених на внутрішньому фінансовому ринку, за допомогою дострокового викупу єврооблігацій чи іншим чином.
Виплата валютного боргу у національній валюті запустить процедуру дефолту після закінчення пільгового періоду.
Наразі в обігу перебуває п'ять випусків білоруських євробондів на загальну суму 3,25 млрд доларів. У структурі інвесторської бази понад 50% припадало на резидентів США.
Нагадаємо: В росії вперше більш ніж за 100 років стався дефолт за суверенними борговими зобовʼязаннями в іноземній валюті. Це стало кульмінацією дедалі жорсткіших західних санкцій, які перекрили шляхи платежів закордонним кредиторам.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44