Білий дім оголосив про надання допомоги Україні на 300 млн доларів
Білий дім оголосив про новий пакет військової допомоги для України на суму 300 млн доларів.
Про це на брифінгу у вівторок, 12 березня, заявив радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.
Це перший пакет озброєнь від США у цьому році. Востаннєоголошення про надання допомоги було наприкінці грудня минулого року.
"Українські війська хоробро воюють, сміливо бʼються у цій війні, але тепер змушені економити боєприпаси під натиском на кількох фронтах. І ми вже бачимо наслідки на полі бою. Коли російські війська наступають, стріляє їхня зброя, в України бракує боєприпасів, щоб вести вогонь у відповідь. Це коштує територій. Це коштує життя. І це стратегічно коштує нам, Сполученим штатам і НАТО", - сказав Салліван, оголошуючи новий пакет допомоги.
Що увійшло до пакету допомоги?
До пакета увійшли ракети для Stinger, додаткові боєприпаси для HIMARS, 155-міліметрові артилерійські снаряди, включаючи касетні снаряди, 105-міліметрові артилерійські снаряди, протитанкові системи AT-4, додаткові набої для стрілецької зброї, підривні боєприпаси, запчастини та інше обладнання. Озброєння нададуть зі складів Сполучених Штатів. У Пентагоні очікують, що воно надійде до Збройних сил України в найкоротші терміни.
"Це допомога, якої відчайдушно потребує Україна, щоб утримувати позиції та відбивати російський наступ, який триває на сході та в інших частинах України. Ці боєприпаси дозволять українській зброї стріляти протягом певного періоду, але лише короткого періоду", - сказав Салліван.
Де знайшли кошти на пакет допомоги і коли вона надійде до України?
Попри те, що Конгрес США досі не схвалив додаткового фінансування для Києва, президент США Джо Байден для нового пакета застосував дозвіл на використання залишкових 4 мільярдів доларів, наданих Конгресом США раніше. Цю опцію в адміністрації президента тримали про запас. Раніше в Пентагоні пояснювали, що не готові були використати ці залишкові повноваження, адже кошти на поповнення запасів США вичерпались, і це б підважувало обороноздатність країни.Втім, як зазначив Джейк Салліван, виділення нового пакету допомоги стало можливим через виявлену економію коштів у контрактах, які Міноборони США уклало на заміну обладнання, надісланого в Україну ще раніше.Коментуючи це рішення, речник Пентагону Пет Райдер додав, що зекономлені кошти використають на поповнення складів США, з яких нададуть зброю для України. Відтак це не позначиться на боєздатності американської армії.
"Українці ведуть екзистенційну боротьбу і потребують негайної допомоги. І це той спосіб, у який ми можемо надати термінову підтримку вже зараз. Але це жодним чином не змінює потребу в додатковому, повному фінансуванні, щоб надати Україні ті спроможності, яких вона потребує для захисту своєї держави", - заявив Пет Райдер.
В Пентагоні пояснили, що хоча час від часу міністерству оборони вдається зекономити кошти таким чином, але на це не можна покладатись у довготривалій перспективі. Там додали, що наразі виявлених 300 мільйонів доларів достатньо лише для одного пакету озброєнь для України, і не очікують нових оголошень.
Джейк Салліван також наголосив, що новий пакет допомоги дозволить підтримати Україну в плані озброєння лише на короткий період
Стосовно того, коли допомога надійде до України прес-секретар Пентагону Генерал-майор Пет Райдер зазначив, що назвати конкретну дату він не може зогляду на безпеку та запевнив, що це буде швидко.
"Транспортне командування США, співпрацюючи з Групою сприяння безпеці в Україні, розробило процеси, які гарантують якнайшвидшу доставку цієї допомоги. Так що це буде швидко", - пообіцяв він.
Що буде у разі, якщо Конгрес не проголосує фінансування?
Джейк Салліван також наголосив, що новий пакет допомоги дозволить підтримати Україну в плані озброєння лише на короткий період, і його недостатньо для задоволення потреб українців на полі бою, тож він наголосив на необхідності ухвалення Конгресом додаткового фінансування.
"В останні тижні ми бачили, як Україна зазнає втрат на полі бою, яких вона могла б не зазнати, або які не були б такими серйозними, якби вона мала підтримку США, американські боєприпаси, які ми зобов’язалися надати. І вони продовжать зазнавати додаткових втрат протягом наступного року, якщо Конгрес не діятиме та не підтримає Україну. Тож ми будемо продовжувати закликати Конгрес ухвалити запит президента на додаткове фінансування, бо вважаємо важливим протистояти російській агресії та підтримувати Україну і її захист власної території", - сказав на брифінгу у вівторок, 12 березня, речник Державного департаменту США Метью Міллер, повідомляє "Голос Америки".
Нагадаємо: Наприкінці грудня США надали Україні останній у 2023 році пакет військової допомоги на 250 млн доларів. Пакет військової допомоги включає боєприпаси ППО, інші компоненти систем ППО, додаткові боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем, 155-мм та 105-мм артилерійські боєприпаси, протитанкові боєприпаси та понад 15 млн патронів.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35