Безпекова угода між Україною та Польщею на міжвідомчому погодженні - посол Зварич 

Головна > Політика > Безпекова угода між Україною та Польщею ...
Author

Марія Куренко

15.05.2024, 09:20
Shares

3

Views

233

Польща-Україна. Минуле проти майбутнього - портал новин LB.ua
poland-ukraine.com.ua

Україна і Польща наразі працюють над проєктом двосторонньої безпекової угоди. Найближчим часом Варшава передасть погоджений текст документа.

Про це в інтервʼю "Радіо Свобода" повідомив посол України у Польщі Василь Зварич.

За словами дипломата, днями з візитом у Варшаві був перший заступник міністра України Андрій Сибіга, який "багато уваги приділив саме цьому питанню".

"Ми не бачимо зволікань, ми бачимо дуже серйозний, ретельний підхід польської сторони до змісту цієї угоди і я більш ніж впевнений, що найближчим часом ми будемо мати ще на одну країну-підписанта таких угод більше", - зазначив Зварич.

За його словами, зараз у Польщі триває міжвідомче погодження тексту угоди й буквально найближчими днями цей проєкт мають передати українській стороні.

Після цього почнуться безпосередні переговори щодо змісту цього документа.

"Це нормальний процес дипломатичної роботи, ми повинні узгодити текст, ми запропонували польській сторонні певні свої елементи, наші очікування, що б там на нашу думку мало бути відображено", - пояснив Зварич.

Дипломат наголосив, що угода з Польщею буде амбітною, оскільки лише "мілітарної допомоги для України Польща передала майже на 4 мільярди євро".

Зварич зазначив, щоі без безпекової угоди Польща робить для України стільки, що інші партнери лише прописують на папері, це і навчання військових, і робота логістичного хабу в Ясьонці.

За словами дипломата, "підписавши цю угоду, у разі прямої загрози безпеці Україні або Польщі буде чіткий алгоритм дій".

Нагадаємо: Наразі Україна підписала дев’ять безпекових угод - Велика Британія, Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія. Президент Володимир Зеленський переконаний, щоутравні-червні буде підписано угоди зіСША такраїнами Північної Європи— Норвегією таШвецією. Також тривають постійні консультації зіншими країнами-підписантами Спільної декларації про підтримку України.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Через російські обстріли знищено аеропорт у Запоріжжі

Впродовж доби окупанти 412 разів ударили по Запорізькій області. Під ворожим вогнем перебували 8 населених пунктів.

27.05.2024 - 09:05

Arrow
Theme

Міжнародне

США обмежують візовий режим для громадян Грузії через закон про "іноагентів"та плануть переглянути співпрацю

"Переглядаючи відносини між нашими двома країнами, ми будемо враховувати дії Грузії, перед ухваленням власних рішень", -заявив держсекретар США.

24.05.2024 - 10:43

Arrow

Вас це може зацікавити