Bellingcat анонсував публікацію розслідування у справі
Міжнародна група розслідувачів Bellingcat має намір на початку наступного тижня оприлюднити звіт щодо "зливу" спецоперації із затриманням бойовиків російської ПВК "Вагнер".
Про це повідомляється на Twitter-сторінці групи.
"На початку наступного тижня буде опубліковано наш довгоочікуваний звіт "Вагнергейт", в якому детально описується, що призвело до арешту 33 підозрюваних російських найманців у Білорусі у липні 2020 року", - повідомили в Bellingcat.
Нагадаємо: Раніше журналіст-розслідувач Христо Грозєв анонсував, що команда Bellingcat готує три продукти: двогодинний документальний фільм-розслідування, коротший документальний фільм і текстову версію розслідування.
Як відзначали у Twitter групи. "Розслідування Bellingcat "Wagnergate" складається з понад 11 000 слів і базується на інтерв’ю з особами, причетними до операції, величезній кількості документальних доказів (включаючи аудіо, відео та фотографії) та перевірці заяв з відкритими джерелами".
Вночі 29 липня 2020 року в Білорусі затримали 32 іноземних бойовика. За даними білоруського державного інформагентства БЕЛТА, це росіяни з ПВК Вагнера. Вони прибули до Білорусі, щоб дестабілізувати ситуацію напередодні президентських виборів. Частина затриманих значаться в базі "Миротворця" як ті, хто воював на Донбасі і в Сирії. Російський терорист Захар Прилєпін підтвердив, що серед затриманих в Білорусі найманців є колишні бойовики його "батальйону".
12 серпня Офіс генерального прокурора звернувся до Генпрокуратури Білорусі із запитами про видачу 28 затриманих, оскільки їх підозрюють в участі у війні на Донбасі на боці бойовиків. Дев’ятеро з них - громадяни України.
14 серпня стало відомо, що Білорусь віддала Росії 32 із 33 затриманих "вагнерівців", проігнорувавши запит України на їх екстрадицію. Після чого низка українських ЗМІ повідомили, що СБУ та Головне управління розвідки Міноборони готували операцію затримання членів ПВК "Вагнер".
Як повідомляли ЗМІ, про операцію, нібито, було відомо президенту Володимиру Зеленському та главі Офісу президента Андрію Єрмаку, а також деяким чиновникам ОП. Внаслідок витоку інформації про неї довідалися білоруські спецслужби
19 травня 2021 року Рада відмовилася створити окрему ТСК у справі "вагнерівців". Замість цього, Рада створила ТСК з розслідування можливих злочинів представників влади, яка розпочала роботу 6 липня.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44