Азарову повідомили про підозру у держзраді, яку пов'язують з Харківськими угодами
Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру у державній зраді прем'єр-міністру України у 2010-2014 роках Миколі Азарову.
Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.
"За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора слідчими ДБР повідомлено про підозру колишньому Прем’єр-міністру України у державній зраді (ч.1 ст. 111 КК України)", - йдеться у повідомленні
Ексголова Уряду підозрюється в тому, що, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім Президентом України, розуміючи, що Угода між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України суперечить Конституції та Закону України "Про міжнародні договори України", вчинив дії, спрямовані на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.
У ДБР зазначають, що згода Азарова на умови продовження строку перебування флоту Росії на території України була нав'язана тодішнім російським президентом Дмитром Медведєвим.
Після цього, додають слідчі, очільник українського уряду забезпечив погодження проєкту угоди органами влади та правоохоронцями без фактичного його розгляду уповноваженими органами.
Як зазначається в повідомленні, в результаті підписання та ратифікації так званих "Харківських угод" були штучно створені передумови для збільшення чисельності військ РФ на території України, вторгнення Збройних Сил Російської Федерації та окупації ними півострова Крим.
Нагадаємо: 11 березня РНБО доручила Службі безпеки України перевірити обставини підготовки та ратифікації Харківських угод 2010 року, за якими Україна продовжила строк перебування російського флоту в Криму.
СБУ розпочала досудове розслідування підписання та ратифікації угод і провела обшуки у Верховній Раді, Кабміні, МЗС та РНБО.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44