Американські інвестиційні банки JPMorgan Chase та Goldman Sachs зупинили торгівлю держборгом росії
Найбільші американські інвестиційні банки JPMorgan Chase та Goldman Sachs зупинили торгівлю борговими зобовʼязаннями росії через те, що раніше влада заборонила інвесторам зі США купувати нові та наявні борги РФ.
Про це пише Bloomberg, інформує Інфокурс.
На початку червня банки призупинили операції після того, як управління контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) заборонило інвесторам купувати російські боргові зобовʼязання.
Не дивлячись на те, що JPMorgan Chase & Co. та Goldman Sachs Group Inc. все ще знаходили продавців, які хотіли розплатитися із боргами із зацікавленими покупцями, JPMorgan заявило, що припиняє операції з ними. Про те саме заявив і представник Goldman Sachs.
"Відповідно до оновленої настанови OFAC і згортання діяльності Goldman Sachs щодо Росії фірма більше не проводитиме певну діяльність із формування ринку, пов'язану з клієнтами, щодо російських організацій", — йдеться у заяві банку.
Як зазначило агество у Сенаті звинуватили банки у підриві санкцій. Продовження торгівлі такими цінними паперами стало суперечливою темою як на Волл-стріт, так і у Вашингтоні.
Вторгнення РФ в Україну призвело до падіння цін на російські облігації, навіть якщо вони не підпадали під міжнародні санкції. Російські іноземні облігації котируються близько 20 центів за долар, а деякі - до 17 центів за долар, згідно з ціноутворенням Bloomberg.
Нагадаємо: 6 червня OFAC заборонив американським інвесторам купувати нові та наявні боргові зобовʼязання РФ. Оновлені правила передбачають, що американські інвестори все ще можуть продавати або утримувати існуючий російський борг, але не можуть купувати новий, пояснив речник OFAC минулого тижня.
24 травня Мінфін США не продовжив ліцензію, яка дозволяла РФ платити за борговими зобовʼязаннями в доларах.
18 травня, міністр фінансів рф Антон Силуанов заявив про намір платити за державним зовнішнім боргом у рублях, якщо ліцензія, яка дозволяє обслуговувати його в доларах, не буде продовжена. Проте такі дії можуть стати порушенням зобовʼязань перед власниками цінних паперів.
Виплати у доларах та євро, призначені на 27 травня, РФ провела достроково, до закінчення терміну ліцензії. Наступні платежі призначено на 23–24 червня. Якщо їх провести не вдасться, формальний дефолт на РФ може чекати наприкінці липня – після закінчення 30-денного grace period.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44