Алмази та заходи щодо недопущення обходу нафтових обмеженнь -деталі 12 санкційного пакету ЄС

Головна > Політика > Алмази та заходи щодо недопущення обходу...
Author

Олександр Талов

15.11.2023, 15:27
Shares

1

Views

594

Нові санкції ЄС проти росії ухвалять наприкінці травня » Слово і Діло
slovoidilo.ua

ЄС в межах 12-го пакету санкцій пропонує заборонити експорт до Росії верстатів та комплектуючих, які можуть використовуватись для виробництва зброї.

Як пише агентство Bloomberg, яке ознайомилося з проєктом рішення, пакет також включає заборону на російські алмази і заходи щодо недопущення обходу нафтових обмежень, інформує Інфокурс.

Повідомляється, що новий пакет країни ЄС обговорять цього тижня.

Заборона на імпорт алмазів може запрацювати з 1 січня, якщо пакет буде ухвалено, пише агентство. Також проєкт передбачає поетапне запровадження непрямої заборони імпорту російських алмазів, оброблених у третіх країнах.

Заборона також може бути накладена на постачання Росії хімікатів, літієвих батарейок, термостатів та двигунів, у тому числі для безпілотників.

Серед інших заходів обмеження на імпорт:

  • скрапленого пропану;
  • чавуну та залізно-марганцевого сплаву;
  • мідного дроту;
  • алюмінієвого дроту;
  • фольги;
  • труб та патрубків.

Проєкт передбачає заборону росіянам обіймати посади в європейських компаніях, які надають гаманці, рахунки та послуги із зберігання криптоактивів.

Пропонується заборонити надання ліцензій на програмне забезпечення для управління підприємствами та ПЗ для промислового проєктування та виробництва.

Передбачається запровадити вимогу, щоб компанії в Європі, які належать або контролюються росіянами або російськими юрособами, вимагали дозволу на переказ коштів з ЄС.

У списку також вимога до експортерів включати до контрактів положення, забороняють реекспорт із Росії певних товарів.

До проєкту санкційного пакета увійшли додаткові обмеження щодо стелі цін на російську нафту (наразі вона встановлена на рівні $60 за барель).

Пропонується запровадити вимогу включати до документації з постачання нафти деталізовані витрати, такі як страхування та фрахт, "щоб уникнути спроб фальсифікувати атестацію або приховати фактичну вартість російської нафти".

Також ЄС пропонує розширювати обмін інформацією виявлення суден, які вдаються до обманних методів, як-от передача товару з судна на судно з приховання походження чи призначення продукту.

Також ЄС пропонує запровадити систему повідомлень, яка потребує дозволу на продаж або експорт танкерів та уживаних транспортних засобів, щоб перешкоджати створенню «тіньового флоту» Росією для транспортування нафти за межі квоти.

У разі схвалення проєкту під санкції потраплять понад 30 компаній, зокрема з Казахстану, Узбекистану, Сінгапуру, а також кількох російських машинобудівних організацій.

Нагадаємо: У червні Рада ЄС затвердила 11-й пакет санкцій проти Росії, цей пакет був покликаний забезпечити ще більш ефективне застосування та реалізацію обмежень блоку проти РФ.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Культура

863 пам’ятки культурної спадщини зазнали пошкоджень або зруйновані через агресію РФ

Найбільше пам'яток культурної спадщини постраждало в Харківській, Одеській та Донецькій областях.

01.12.2023 - 15:09

Arrow
Theme

Війна

Вночі російські загарбники вгатили ракетою по Кривому Рогу  та обстріляли Нікопільщину

Наслідки атаки уточнюються. Втім, відомо, що минулося без жертв.

01.12.2023 - 09:28

Arrow

Вас це може зацікавити