54 делегації МАГАТЕ закликали притягнути Росію до відповідальності за створення загрози ядерній і радіаційній безпеці

Головна > Енергетика > 54 делегації МАГАТЕ закликали притягнути...
Author

Марія Куренко

22.05.2024, 16:11
Shares

1

Views

742

"Міжнародна конференції МАГАТЕ: формування майбутнього", Міністерство енергетики України

54 делегації країн-учасників "Міжнародної конференції МАГАТЕ: формування майбутнього" підтримали підготовлену Україною заяву про загрози ядерній і радіаційній безпеці, які створює Росія.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

"Вперше в історії держава-член МАГАТЕ навмисно атакувала та захопила контроль над мирними ядерними об’єктами, що належать іншій державі-члену МАГАТЕ. Ми засуджуємо захоплення Росією та мілітаризацію ЗАЕС, що може призвести до серйозних наслідків для ядерної безпеки. Навмисне ігнорування Росією міжнародного права, її присутність і дії на ЗАЕС, а також напади на критично важливу енергетичну інфраструктуру України продовжують наражати на небезпеку Україну та ширший регіон. Ми закликаємо до продовження зусиль, щоб притягнути Росію до відповідальності за створення загроз для ядерної безпеки", - цитує заяву пресслужба міністерства.

У спільній заяві країн також акцентується на важливості "семи незамінних стовпів забезпечення ядерної безпеки та безпеки під час збройного конфлікту", а також необхідності дотримання п’яти конкретних принципів для ЗАЕС, які були оголошені генеральним директором Ради Безпеки ООН з урахуванням суверенітету і територіальної цілісності України.

Окрім цього, країни-підписанти відзначили важливість роботи МАГАТЕ та генерального директора агентства Рафаеля Гроссі у запобіганні ядерній аварії в Україні. Водночас наголошується, що війна перешкоджає здатності МАГАТЕ ефективніше впроваджувати гарантії в Україні.

"Це ще один крок цивілізованого світу до витіснення росії зі сфери атомних технологій, де вона тримала лідерство навіть після зухвалого злочину проти ядерної безпеки світу. Наступним кроком мають бути санкції проти атомної галузі країни-терориста", - прокоментував рішення делегацій МАГАТЕ міністр енергетики України Герман Галущенко.

Росія має виконати вимоги чотирьох резолюцій Ради керуючих МАГАТЕ та резолюції Генеральної конференції МАГАТЕ 2023 року про негайне виведення російських військ та іншого несанкціонованого персоналу із Запорізької АЕС, зазначив він.

Нагадаємо: Запорізька АЕС із потужністю понад 6 ГВт – найбільша атомна електростанція в Європі та дев’ята за потужністю у світі. До війни вона забезпечувала виробництво майже чверті електроенергії в країні.

4 березня 2022 року після нічного штурму російські війська окупували Запорізьку АЕС. За цей час росіяни неодноразово порушували принципи ядерної та радіаційної безпеки, мінуючи територію станції, не допускаючи до роботи кваліфікований персонал та перебиваючи лінії живлення АЕС від енергосистеми України.

5 жовтня 2023 року Путін своїм "указом" передав окуповану ЗАЕС в управління новоствореної компанії "Експлуатуюча організація Запорізької АЕС", яка є дочірнім підприємством "Росатома". До 11 вересня 2022 року станція виробляла електроенергію і віддавала її в енергосистему України. Із вересня 2022 року на станції постійно перебуває місія МАГАТЕ, однак росіяни не дають експертам агентства повного доступу до всіх зон ЗАЕС.

За оцінкою "Енергоатома", вартість зруйнованих і пошкоджених окупантами майна й інфраструктури Запорізької АЕС та інших відокремлених підрозділів перевищує 28 млрд грн, оцінювали в компанії.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Понад добу триває ліквідація пожежі,що виникла через атаку РФ, на промисловому підприємстві Київщини, 

На місці працюють 249 осіб, 98 одиниць техніки та чотири пожежні потяги.

13.06.2024 - 08:58

Arrow
Theme

Війна

Російські загарбники ввечері атакували дронами та артилерією Нікополь і Марганецьку громаду

Потрощені мікроавтобус, 2 легковики і причіп. Зачепило лінії електропередач.

11.06.2024 - 09:11

Arrow

Вас це може зацікавити