5 випадків, коли тобі знадобиться поточний рахунок

Головна > Банки > 5 випадків, коли тобі знадобиться поточ...
Author

Марія Куренко

26.05.2023, 16:36
Shares

0

Views

1 040

 5 випадків, коли тобі знадобиться поточний рахунок
null

Якщо в тебе є платіжна картка – скоріш за все є, адже, за даними НБУ, на 1 березня 2023 року в Україні нараховувалося 65 мільйонів карток – мабуть ти задавався питанням, навіщо банк відкриває тобі поточний рахунок фізичної особи. Ним не доторкнутись до терміналу в супермаркеті, не заплатити комуналку в інтернеті та, здається, навіть не переказати гроші друзям. То нащо взагалі потрібен той поточний рахунок IBAN?

Переказати гроші

Перш за все відзначимо, що картка, як і її номер, не є рахунком, а отже не містить грошей. Останні фактично знаходяться на твоєму поточному рахунку в банку. Сама картка при цьому – лише зручний спосіб доступу до нього. Тож якщо в тебе є банківський пластик, в тебе є й поточний рахунок фізособи.

Може здатися, що для простих переказів він зайвий. Значно простіше вбити 12 цифр картки, ніж 29 символів поточного рахунку IBAN. Та у деяких випадках без останнього важко обійтись. Оскільки перекази між двома IBAN-рахунками в українських банках не виходять за межі України та проводяться системою електронних платежів НБУ, без участі міжнародних платіжних систем, такі операції значно дешевші за перекази з картки на картку. Одна справа, коли тобі треба переказати тисячу гривень другу. А якщо кількадесят тисяч? Наприклад, щоб відкрити вигідний депозит в іншому банку?

Відкрити депозит

До речі, без поточного рахунку фізичної особи депозит теж працювати не може. Адже коли закінчується строк вкладу, гроші треба або віддати готівкою, або... Ту у нагоді й стає поточний рахунок фізичної особи. Банк спрямовує вже вільні кошти на нього і вони чекають тебе там, доки ти не вирішиш, що робити далі.

Купівля квартири чи авто

Напевне ти чув, що в Україна діє обмеження: компанія не може брати оплату в фізичної особи готівкою на суму більше 50 000 гривень. Тож коли ти купуєш квартиру в забудовника чи авто в салоні тобі аж ніяк не обійтися без поточного рахунку. Спочатку гроші треба покласти на рахунок, а потім перерахувати продавцю.

Swift-перекази

Коли гроші треба переказати за кордон, наприклад, для придбання машини на аукціоні в США, також не обійтися без поточного рахунку. Адже такі перекази проходять в міжнародному форматі з одного IBAN-рахунка на інший. Добре, що абсолютна більшість українських банків відкриває поточний рахунок безкоштовно та дуже швидко. На практиці ця процедура значно складніша та, зокрема, вимагає відкриття так званого е-ліміту для контролю за дотриманням валютного законодавства, але найперше, що треба зробити – відкрити поточний рахунок фізичної особи. Або скористатися тим, що в тебе вже є.

Платити скрізь 24/7

На початку 2023 року українські банки перейшли на 3-тю генерацію системи електронних платежів НБУ, що працює за міжнародним стандартом. Зокрема це дає змогу проводити платежі з рахунку на рахунок по Україні та навіть по всьому світу 24 години на добу та 7 днів на тиждень. Поки не всі українські банки розширили можливості поточних рахунків до таких рівнів, але можна сподіватися, що незабаром це все ж станеться. Зважаючи на той факт, що такі перекази є значно більш дешевими, ніж платежі картками, можна сподіватися, що скоро в Україні з’являться сервіси, що пропонуватимуть альтернативу: сплатити за ту ж комуналку з картки з великою комісією, або за поточного рахунку фізособи з мінімальною.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Військові РФ у передмісті Херсона атакували дроном ремонтну бригаду, є поранений

Сьогодні вранці окупанти обстріляли центральну частину м.Херсон.

16.07.2024 - 10:54

Arrow
Theme

Війна

Російські дрони поцілили по дорогам у Золочеві та Куп’янську 

У селі Богуславка Борівської громади внаслідок обстрілу КАБ горіли 3 господарські споруди. Постраждав 21-річний чоловік.

15.07.2024 - 09:50

Arrow

Вас це може зацікавити