40 країн-членів ООН вийшли з ініціативою щодо вирішення питання зловживання правом вето у Радбезі ООН

Головна > Міжнародне > 40 країн-членів ООН вийшли з ініціативою...
Author

Ольга Фединчік

22.04.2022, 16:26
Shares

3

Views

903

40 країн-членів ООН вийшли з ініціативою щодо вирішення питання зловживання правом вето у Радбезі ООН

Радбез ООН poroshenkopetro/flickr.com

Близько 40 країн за ініціативи Ліхтенштейна подали до ООН спільну резолюцію щодо нових правил Генеральної Асамблеї, щоб та могла адекватно діяти в разі застосування країною-членом Ради безпеки права вето.

Ця ініціатива має створити конкретні механізми обмеження застосування вето у Радбезі Росією, повідомляє LB.ua посилаючись на інтерв'ю виданню постійного представника України при ООН Сергія Кислиці.

"По суті, запроваджується механізм реагування, коли Генеральна асамблея має отримувати від Радбезу в обов’язковому порядку звіт про причини застосування "вето". Якщо відбулося зловживання, ГА ООН має розглянути у стислі терміни відповідне питання. До сьогоднішнього дня Рада Безпеки не була підзвітною Генасамблеї", – зазначив він.

12 квітня чотири десятки країн, зокрема й США, які самі мають право вето в Раді безпеки ООН, запустили ініціативу, яка підвищує роль Генасаблеї, посилює багатосторонність та забезпечує механізм підзвітності між органами Організації Обʼєднаних Націй. Схвалення цієї резолюції може відбутися вже найближчим часом.

Згідно з ініціативою, Генасамблея буде автоматично скликатися щоразу, коли в Радбезі застосовуватимуть право вето. Скликання має пройти не довше як за 10 днів, а на засіданні повинні пройти дебати щодо ситуації, в якій застосоване вето. Генасамблея матиме можливість у разі наявності колективної політичної волі держав-членів ООН вирішити цю ситуацію.

Чемпіоном за кількість застосування заборони в Радбезі є РФ.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити