4 мільйони євро на медичне обслуговування українських біженців спрямує ЄС у рамках програми EU4Health

Головна > Міжнародне > 4 мільйони євро на медичне обслуговуванн...
Author

Олександр Талов

06.12.2023, 16:17
Shares

2

Views

1 270

В ЄС обговорили шляхи подальшого розширення - ЗМІ - Korrespondent.net
Unsplash

Єврокомісія оголосила сьогодні про рішення спрямувати 4 мільйони євро в рамках спеціалізованої програми EU4Health на покращення медобслуговування українських біженців, які скористалися можливостями Директиви тимчасового захисту ЄС.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Європейської комісії, інформує Інфокурс.

"Європейська комісія започаткувала сьогодні проект ємністю у 4 мільйони євро за підтримки програми EU4Health, щоб покращити доступ до системи охорони здоров’я для українських біженців та переміщених осіб, які скористалися тимчасовим захистом в Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщині, Латвії, Литві, в Молдові, у Польщі, в Румунії та у Словаччині", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що програма розрахована на 24 місяці, та здійснюватиметься разом із міжнародною організацією з міграції та ВООЗ. У рамках спільних проектів за участі цих організацій планується підтримати національні системи охорони здоров’я в країнах, що приймають українських біженців, та надати їм можливість забезпечувати цих людей якісним медичним обслуговуванням, включаючи вакцинацію.

Одним із пріоритетів програми є залучення медичного персоналу з числа осіб, що виїхали з України, до місцевих ринків праці, для їх залучення до роботи в медичних закладах країн перебування та для підвищення ефективності медичної допомоги, що надаватиметься українським біженцям.

"Злочинна російська війна проти України триває, і майже 5 мільйонів біженців з України були зареєстровані для тимчасового захисту по усьому ЄС, та мають право на медичне обслуговування. Оскільки дедалі більше людей прибувають до ЄС, рятуючись від війни, ми маємо забезпечити спроможність системи охорони здоров’я в країнах ЄС та у найближчих до України країнах надавати медичну допомогу тим, хто її потребує", - зазначила Єврокомісар з питань охорони здоров’я та продовольчої безпеки Стелла Кіріакідес.

Вона зауважила, що ця ініціатива є чітким сигналом: ЄС та його країни члени, разом із міжнародними партнерами, і надалі продовжуватимуть підтримувати Україну та її народ так довго, як це буде необхідним.

Нагадаємо: У червні 2023 року Європейська комісія і Міністерство охорони здоров’я України підписали двосторонню угоду про співробітництво у медичній сфері.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Військові РФ у передмісті Херсона атакували дроном ремонтну бригаду, є поранений

Сьогодні вранці окупанти обстріляли центральну частину м.Херсон.

16.07.2024 - 10:54

Arrow
Theme

Війна

Російські дрони поцілили по дорогам у Золочеві та Куп’янську 

У селі Богуславка Борівської громади внаслідок обстрілу КАБ горіли 3 господарські споруди. Постраждав 21-річний чоловік.

15.07.2024 - 09:50

Arrow

Вас це може зацікавити