37 китайських та російських компанійпотрапили до чорного списку торгових операцій США
Сполучені Штати додали у свій чорний список торгових операцій 37 організацій у тому числі за допомогу російській армії, підтримку збройних сил Китаю та сприяння чи участь у порушеннях прав людини у Мʼянмі та Китаї.
Про це повідомило американське міністерство торгівлі, пише Reuters, інформує Інфокурс.
"Коли ми виявляємо організації, які становлять загрозу для національної безпеки або зовнішньої політики Сполучених Штатів, ми додаємо їх до списку, щоб забезпечити можливість ретельного вивчення їхніх операцій", – заявила помічник держсекретаря Теа Кендлер.
За повідомленням Financial Times, Вашингтон вніс 28 китайських фірм до чорного списку за ймовірне порушення санкцій США шляхом відправлення технологій для ядерних та ракетних програм до третіх країн або закупівлі забороненої продукції для збройних сил Китаю.
Зазначається, що Міністерство торгівлі помістило їх у свій "список юридичних осіб", який фактично забороняє американським компаніям постачати їм технології, зроблені в Америці.
Серед найбільш відомих китайських компній – BGI Research і BGI Tech Solutions, що входять до BGI Group, найбільшої в країні дослідницької компанії в галузі геноміки. США дедалі більше занепокоєні тим, що Китай може використовувати такі групи, як BGI для отримання генетичних даних американців.
До списку компаній увійшов і Loongson Technology, виробник мікросхем, створений у Китайській академії наук, що підтримується державою. Базова технологія Loongson вважається китайською відповіддю Intel та Arm на розробку чипів.
Департамент торгівлі також націлився на Suzhou Centec Communications, компанію, що займається розробкою чипів.
США також внесли до чорного списку 4Paradigm Technology, групу, що спеціалізується на штучному інтелекті, та Inspur Group, що спеціалізується на ШІ, хмарних обчисленнях та великих даних.
2 березня США також внесли до чорного списку компанію DMT Trading у Білорусі та Neotec Semiconductor на Тайвані за допомогу Росії у зміцненні її оборонної промисловості.
Нагадаємо: Минулого року Росія значно збільшила імпорт чипів, показник перевищив довоєнний. Вартість імпорту чипів зросла з $1,8 млрд за січень–вересень 2021-го до $2,45 млрд за той же період минулого року. Також РФ імпортувала безпілотники та комплектуючі.
Також США стежать за спробами Росії ухилитися від санкцій через країни Центральної Азії, заявив Блінкен під час візиту до Казахстану, наголосивши на стурбованості тим, що Росія отримує мікрочипи та інші технології за рахунок імпорту від своїх країн-сусідів, пише Bloomberg.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44