32 країни долучилися до справи щодо геноциду у Міжнародному суді ООН, тривають слухання

Головна > Міжнародне > 32 країни долучилися до справи щодо гено...
Author

Ольга Фединчік

20.09.2023, 16:09
Shares

1

Views

450

Укрінформ

В Міжнародному суді ООН у Гаазі сьогодні - третій день слухань у справі щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Про це повідомляє Укрінформ, інформує Інфокурс.

Протягом дня 32 держави виступають на підтримку України на слуханнях у справі про зловживання Росією Конвенцією про заборону геноциду.

Йдеться про 26 держав-членів Європейського Союзу, окрім Угорщини, а також Австралію, Канаду, Нову Зеландію, Норвегію, Ліхтенштейн і Велику Британію.

Це безпрецедентна кількість країн, що беруть участь у процесі.

"Першою слово у суді мала Німеччина, другою Австралія, третім виступав представник групи країн, а саме - Австрії, Чехії, Словаччини та Ліхтенштейн, також спільно була представлена позиція Бельгії, Хорватії, Данії, Естонії, Фінляндії, Ірландії, Люксембургу, Румунії та Швеції. Потім виступала Болгарія. Після неї слово взяли Канада та Нідерланди", - повідомляє Укрінформ.

У своїх виступах країни представляли своє бачення справи та наводили статті Конвенції, які безпосередньо стосуються позову України. Також деякі представники підкреслювали, що долучилися до справи як сторони Конвенції.

Нагадаємо: У Міжнародному суді ООН в Гаазі проходять публічні слухання попередніх заперечень, висунутих Росією у справі щодо звинувачень у геноциді за Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

Справа стосується тлумачення, застосування та виконання Конвенції 1948 року. У позові Україна, зокрема, вимагає притягнути агресора до відповідальності за спотворення поняття геноциду.

Україну підтримали 32 країни, які долучилися до цієї справи.

Суд проведе слухання щодо юрисдикції, і якщо визнає її і те, що позов є повністю або частково прийнятним, то наступним етапом буде розгляд справи по суті.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Міжнародне

137 заручників все ще утримуються в секторі Гази - речник уряду Ізраїлю

Семеро людей все ще вважаються зниклими безвісти з моменту нападу на Ізраїль 7 жовтня.

01.12.2023 - 16:53

Arrow
Theme

Банки

НБУ скасував усі обмеження на продаж готівкової валюти населенню

Регулятор вважає, що скасування валютних обмежень сприятиме мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами та, як результат, стабілізації...

01.12.2023 - 09:53

Arrow

Вас це може зацікавити