13 європейських міністрів підписали заяву, в якій наголосили, що Орбан не представляє Європейський Союз

В той час, коли європейські представники вказують на проблеми з виборчим процесом в Грузії, пре'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пішов усупереч більшості партнерів у ЄС і НАТО, проголосивши грузинські парламентські вибори “вільними і демократичними”.
Міністри 13 країн ЄС підписали 28 жовтня заяву, в якій наголосили, що Орбан не представляє Європейський Союз.
“Ми критикуємо передчасний візит прем’єр-міністра Орбана до Грузії. Він не говорить від імені ЄС”, - йдеться в документі з підписами урядовців.
Заяву підписали урядовці Чехії, Данії, Німеччини, Естонії, Фінляндії, Франції, Ірландії, Литви, Нідерландів, Люксембургу, Польщі, Португалії і Швеції.
Перебування Орбана в Тбілісі співпало з протестами у грузинській столиці після закликів опозиційних партій, які назвали оголошені результати виборів фальшивими.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі також не визнала перемогу урядової партії, затаврувавши вибори як “російську спеціальну операцію”.
Натомість Росія привітала наслідки виборів у Грузії, на яких урядова партія Грузинська мрія вела кампанію під гаслами замирення з Москвою попри те, що Росія воювала проти Грузії і досі фактично контролює значні грузинські території у вигляді республік, що проголосили відокремлення.
Віктор Орбан в Тбілісі визнав, що спостерігачі від європейських установ виявили серйозні недоліки виборів у Грузії, але він виправдав свою позицію тим, що спостерігачі не назвали вибори невільними, чи недемократичними.
Нагадаємо: Міжнародні спостерігачі під егідою Організації з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) повідомили про випадки підкупу і залякування виборців, а також говорили про використання партією Грузинська мрія владних ресурсів, хоча й додавали, що сам процес голосування був проведений організовано. Також спостерігачі вказували також на випадки насильства і вкидання жмутків бюлетенів до урн.
Міжнародна місія зі спостереження за парламентськими виборами у Грузії налічувала 529 представників із 42 країн, зокрема 380 експертів БДІПЛ, 60 парламентаріїв і співробітників Парламентської асамблеї ОБСЄ, 39 представників від ПАРЄ, 38 – від Парламентської асамблеї НАТО і 12 – від Європарламенту.
США і ЄС закликали до розслідувань порушень на виборах у Грузії
Президентка Грузії СаломеЗурабішвілі відмовилася визнавати вибори до парламенту,результати яких назвала "тотально сфальсифікованими".
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
На Лиманському напрямку ворог атакував 26 разів.
01.04.2025 - 11:00
Міжнародне
Протягом останнього місяця було зафіксовано 5 випадків, коли дрони, ймовірно, російські, пролітали над центром ЄС Іспрі, на озері Маджоре, у провінц...
31.03.2025 - 14:15